Tartu Pirogovi platsi ehitustööd, mida teostati AB Artes Terrae OÜ ja Roadplan OÜ koostöös valminud projekti kohaselt, on põhiosas lõppenud ning armastatud puhkeala kasutajatele taas avatud. Tartu Linnavalitsuse poolt 21.novembril 2017 avaldatud pressiteatest võib lugeda järgmist:

Tänavu kevadel alanud Pirogovi platsi rekonstrueerimine on jõudnud lõpule, vaid osa haljastöid jääb uut kevadet ootama.„Südalinnas asuv Pirogovi plats on saanud uue ilme ja loodan, et sellest saab taas mõnus ajaveetmiskoht nii tudengitele kui ka paljudele teistele linlastele," ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Pirogovi platsil on uuendatud kõnniteed, platsid, trepid ja tugimüürid ning välja on ehitatud sajuveekanalisatsioon. Rajatud on pargivalgustus ning paigaldati uued  pingid ja prügikastid.
Plats sai juurde uut kõrghaljastust, püsikute ja põõsaste istutusalasid ning taastati ka roosipeenar. Murupindade osalised taastamistööd jäävad tulevaks kevadeks. Järgmisel aastal on kavas platsile paigaldada ka tualett.

Rekonstrueerimistööde käigus looditi sirgeks platsil asuva Pirogovi monumendi vundament ning korrastati Tähetorni juurde viivate treppide mademed. Samuti tehti korda Pirogovi platsiga piirnevate Ülikooli ja Lossi tänavate  kõnniteed.

Pirogovi platsi rekonstrueerimisprojekti koostasid Roadplan OÜ ja Artes Terrae OÜ ning selle rekonstrueerisid  EVIKO AS ja Greeny OÜ. Tööd läksid maksma 651 960 eurot.

Tartu Pirogovi plats